Священнослужителі Української православної церкви та віряни запустили у Facebook флешмоб на підтримку своєї церкви та священиків, до яких з обшуками приходила Служба безпеки України.

Ініціатор флешмобу — протоієрей Василь Начев, священик УПЦ, якого також викликали на допити.

Він зазначив, що долучаючись до флешмобу, віряни та священики демонструють «відданість матері-церкві» та те, що вони бояться залякувань.

«Я, протоієрей Василь Начев, священик УПЦ розпочинаю флеш-моб в підтримку святої Церкви та моїх побратимів священників, яких СБУ в Рівненській області викликала на допити, серед них також і мене. Цим ми покажемо нашу вірність матері церкві, її предстоятелю. Блаженнішому митрополиту Онуфрію а також те, що ми не боїмося тиску та залякування», — написав він у Facebook.

Відтак люди фотографуються з білим аркушем, на якому написано «Я підтримую УПЦ і готовий до викликів у СБУ», «Я підтримую УПЦ МП та Владику Онуфрія, готова до викликів у СБУ. Яко з нами Бог».

Глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент повідомив Громадському, що така акція є «віддзеркаленням настроїв після провокацій, які не мають нічого спільного з державно-релігійними гармонійними відносинами».

На запитання, чи буде він долучатися не флешмобу, архієписком сказав, що утримається від відповіді.

Служба безпеки у Рівненській області допитала 12 священиків місцевих єпархій УПЦ Московського патріархату. Допит проводили в межах двох кримінальних справ — за статтею про державну зраду та про розпалювання релігійної ворожнечі.

1 грудня в управліннях Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП заявили про масові виклики священиків на допит.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

Українська православна церква Московського патріархату заявила про наміри звертатися до світової спільноти щодо обшуків, які у єпархіальних управліннях, храмах та помешканнях священнослужителів церкви провели працівники Служби безпеки України.

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

Президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: