Російський журналіст Аркадій Бабченко звинуватив у замовленні його вбивства російського бізнесмена Євгена Пригожина.

Російський журналіст Аркадій Бабченко звинуватив у замовленні його вбивства російського бізнесмена Євгена Пригожина. 

Про це він написав у Facebook.

За його словам, російська влада планували теракти і вбивства російських опозиціонерів 26 травня — в день проведення фіналу Ліги чемпіонів УЄФА в Києві. Як написав журналіст, того ж в Литві планувалося вбивство політичного біженця з Росії, який отримав притулок у Британії.

Бабченко стверджує, що замовником убивств російських опозиціонерів є Пригожин.

За словами журналіста, Пригожин замовив його вбивство після того, як він публікував пости з критикою бізнесмена у Facebook. 

«Тут важливий бекграунд. Вочевидь, Євген Пригожин дуже не любить, коли про нього починають писати в газетах. Юлія Латиніна зацікавилася його персоною, і отримала чотири напади — два рази її обливали фекаліями, вистеживши на шляху на роботу, один раз підпалювали машину, а коли ці попередження не спрацювали, намагалися вже вбити, обприскати будинок отрутою... До чого тут я? А дуже просто. Незадовго до замовлення на мене про Пригожина почав писати я», — написав Бабченко .

«Я думаю, що саме цими своїми постами я перемкнув увагу на себе і саме через тексти про приватну катівню Пригожина першою жертвою був обраний саме я. Два в одному. І виконання державного замовлення на дестабілізацію обстановки в Україні, і особиста помста», — додав він.

 11 вересня Бабченко повідомив про те, що його електронну пошту, акаунти в Twitter і LiveJournal зламали.

Пізніше канал «Росія 24» випустив сюжет, у якому показана нібито переписка Бабченка із Службою безпеки України. Зокрема у цій «переписці» журналіст вимагає від СБУ 20 тисяч доларів за участь в інсценуванні вбивства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Уся ця гра була недаремною»: російський журналіст Бабченко — про спецоперацію СБУ, «список-47» і докази замаху

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Увечері 12 вересня на YouTube було оприлюднено відеозвернення чоловіка, який назвав себе В'ячеславом Пивоварником — фігурантом так званої «справи Бабченка».

На відео він розповів, що у 2010 році був завербований Службою безпеки, а організація замаху на журналіста Бабченка «була елементом спецоперації відомства». Він розповів, що за завданням СБУ проник у політичні та бізнесові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Це була спецоперація залякування»: підозрюваний організатор «убивства Бабченка» записав відеозвернення

СБУ цю заяву спростувала, назвавши «від початку і до кінця є повною маячнею».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile