Повернення захоплених рік тому Росією кораблів Україні стало найважливішою новиною тижня. Водночас, ми згадували початок Революції Гідності 6 років тому і знов слідкували за свідченнями у справі імпічменту Трампа, початок якому поклала розмова американського президента з президентом України Зеленським. Також цими днями ми згадуємо жертв Голодоморів. Отже:

«Речовий доказ агресії». Росія повернула українські кораблі через пів року після рішення Міжнародного трибуналу

За два місяці після звільнення українських моряків та за пів року від рішення Міжнародного трибуналу з морського права Росія повернула три українські кораблі, захоплені в Керченській протоці. Чому Росія зробила це саме зараз? Пояснює Віка Рощина.

Біт «Майдан». Суд / Подкаст hromadske «what the факт»

Настя Станко і Ангеліна Карякіна вже 6 років слідкують за розслідуваннями справ Майдану. Чому Біт «Майдан»? Тому що hromadske висвітлювало Революцію Гідності й ми маємо усі «звуки» Євромайдану, які «виробляли» учасники революції. У першій серії подкасту Ангеліна та Настя говорять про справи Майдану і розвінчуються міфи про розслідування.  

«Справи Майдану нікому не потрібні, але потрібні мені» — адвокатка Євгенія Закревська

Адвокатка сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська заявила про початок голодування. Вона наполягає, щоб слідчих прокуратури, які розслідували справи Майдану, перевели у відповідний підрозділ Державного бюро розслідувань. Саме так, каже Закревська, слідство зможе продовжуватися. Що для цього потрібно? З Закревською поспілкувалася журналістка hromadske Тетяна Безрук.

Маніфест Свободи. 6 років після Євромайдану

Аби почати дискусію про цінності та роль громадянського суспільства в Україні, рік тому, рівно за 5 років після початку Революції Гідності, ми на hromadske створили Маніфест Свободи. Його підписала низка журналістів, активістів та політиків. Але за рік після публікації Маніфесту в Україні багато чого змінилося, тож ми запитали у підписантів про їхні думки й спостереження за станом свобод в Україні.

Вони шукали правду про загибель батьків на Майдані,

а знайшли одне одного. Історія Володимира Бондарчука та Ірини Хомяк

Якби не Майдан, вони, ймовірно, ніколи б не зустрілися. Володимир та Ірина познайомилися на зустрічі родин Героїв Небесної Сотні. Вони шукали правду про обставини загибелі своїх батьків. Володимиру вдалося майже до секунди відтворити події ранку 20 лютого. Ірина, натомість, і досі не знає, що сталося. Не знає вона і хто винен у смерті її батька. Але тепер Володимир та Ірина продовжують шукати разом, адже в процесі пошуків правди про своїх батьків вони знайшли одне одного. Історія кохання на тлі подій Майдану та намагання дізнатись правду — у матеріалі Тетяни Огаркової та Насті Власової.

Там, де на братських могилах ростуть яблуні: чотири історії про реалії Голодомору

«Ви уявляєте собі, упродовж 1932-33 років у Будинку немовлят померло 788 дітей. Я не можу на таке спокійно реагувати», — розповідає Анатолій Пеньок, запорізький краєзнавець, колишній майстер заводу «Запоріжсталь».

Цими днями ми згадуємо Голодомор та знов усвідомлюємо жах, що стався 86 років тому. Разом з Музеєм Голодомору ми вирішили розказати декілька історій про те, як доводилось виживати у часи Голодомору — однієї з найтяжчих сторінок історії України.

Що там з імпічментом Трампа?

Публічні свідчення в Конгресі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа через імовірний тиск на Україну тривають. Цього разу ми проаналізували свідчення Девіда Голмса, радника посла США в Україні з політичних питань, Гордона Сондланда, донора передвиборчої кампанії Трампа, бізнесмена і посла Сполучених Штатів у Євросоюзі та Фіони Гілл, у минулому розвідниці, а потім дипломатки, яка останні роки працювала старшим директором Ради національної безпеки США у справах Євразії та Росії. Ці свідчення проливають світло не тільки на поведінку Трампа, а й на подробиці втручання Росії в американські вибори.

Не витримав цього тижня і сам Трамп: американський президент розіграв перед журналістами свою розмову, намагаючись довести, що не примушував Україну ні до чого.

Чи означає усе це, що тема України в Сполучених Штатах стала назавжди токсичною? Про перспективи імпічменту та взаємин Україна-США журналіст hromadske Олег Павлюк запитав у американського журналіста і письменника, старшого редактора видання The Daily Beast Майкла Вайса:

Цього тижня hromadske святкує свій день народження і на честь цього приготували подію для вас: 27 листопада дослідник пропаганди Пітер Померанцев прочитає лекцію «Переосмислення свободи слова в епоху тролів, ботів, ІДІЛ, Путіна й Трампа». Захід відбудеться у просторі Chasopys (вул. Льва Толстого, 3), початок — 19:30. Долучайтеся!

Ви можете підтримати незалежну, неупереджену журналістику, ставши частиною спільноти Друзів hromadske – разом із проєктом Спільнокошт ми запустили кампанію, в рамках якої кожний може зробити свій внесок у розвиток нашого медіа.

Поділитись: