Рада національної безпеки і оборони забезпечила українських прикордонників препаратами для покращення імунітету, оскільки вони перебувають у «зоні ризику», зустрічаючи людей, які можуть бути інфіковані китайським коронавірусом.

Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов в етері «Свобода слова Савіка Шустера».

Він уточнив, що йдеться не про лікарські засоби, а про «певні препарати для профілактики».

«У нас є сьогодні зона ризику стосовно прикордонників, які перші зустрічають на кордоні всіх, хто в’їжджає у нашу країну. До нас звернулася одна з фармацевтичних компаній і запропонувала не ліки, а, скажімо так, певні препарати, які підтримують імунну систему», — розповів він.

Данілов уточнив, що ці препарати вже передали українським прикордонникам, «щоб вони підтримували себе».

«Ще раз наголошую, що це не ліки, тому що ліків найближчим часом, принаймні 2-6 місяців (не знаю, скільки наука буде цим питанням займатися) зараз немає», — додав секретар РНБО.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: