Новий коронавірус у Китаї: ВООЗ уточнила глобальний рівень ризику
Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що на глобальному рівні ризик, який складає новий китайський коронавірус, залишається високим.
Про це йдеться в ситуаційному звіті відомства за 26 січня.
Ризик для Китаю, де й знаходиться епіцентр зараження — місто Ухань — експерти ВООЗ оцінюють як «дуже високий», а для регіону — як «високий».
Раніше глобальний рівень ризику помилково вказували як «середній», зазначається у звіті.
Окремо у ВООЗ наголосили, що коронавірус не лікується антибіотиками: «Антибіотики не працюють проти вірусів. Новий коронавірус належить до вірусів, а тому для лікування чи попередження пов’язаних симптомів антибіотики використовувати не слід».
Нагадаємо:
- Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді та Камбоджі.
- За останніми даними, унаслідок вірусу померли 82 людини, ще 2700 інфіковані.
- Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: