Президент України Петро Порошенко відзначив роль президента України 2005-2010 років Віктора Ющенка в процесі надання автокефалії православній церкві в Україні.

Про це він заявив перед початком Об’єднавчого собору для обрання предстоятеля Української помісної церкви.

«Я хотів би зазначити роль Віктора Ющенка, який присутній в цьому залі. І який започаткував інтенсивний діалог з церквою-матір'ю», — сказав Порошенко.

Він додав, що переговори щодо автокефалії відновили після паузи 2010-2014 років — «одразу ж з перших днів мого президентства».

Раніше Ющенко в інтерв'ю Громадському ствердив, що отримати томос 10 років тому завадив патріарх РПЦ Алексій II, який терміново прилетів до Києва, незважаючи на те, що не мав запрошення.

ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю Віктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Об’єднавчий собор у Києві (НАЖИВО)

На собор на Софійську площу в Києві прибули тисячі людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile