Порошенко відзначив роль Ющенка в процесі надання автокефалії
Президент України Петро Порошенко відзначив роль президента України 2005—2010 років Віктора Ющенка в процесі надання автокефалії православній церкві в Україні.
Про це він заявив перед початком Об’єднавчого собору для обрання предстоятеля Української помісної церкви.
«Я хотів би зазначити роль Віктора Ющенка, який присутній в цьому залі. І який започаткував інтенсивний діалог з церквою-матір'ю», — сказав Порошенко.
Він додав, що переговори щодо автокефалії відновили після паузи 2010-2014 років — «одразу ж з перших днів мого президентства».
Раніше Ющенко в інтерв'ю Громадському ствердив, що отримати томос 10 років тому завадив патріарх РПЦ Алексій II, який терміново прилетів до Києва, незважаючи на те, що не мав запрошення.
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'ЮВіктор Ющенко: надання томосу — це «хімічно чиста» поразка Путіна
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Об’єднавчий собор у Києві (НАЖИВО)
На собор на Софійську площу в Києві прибули тисячі людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я
13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: