Порошенко зустрівся у Вашингтоні з делегацією Сенату США
Президент України Петро Порошенко під час поїздки до Вашингтона провів переговори із двопартійною групою сенаторів США.
Президент України Петро Порошенко під час поїздки до Вашингтона провів переговори із двопартійною групою сенаторів США.
Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Зазначається, що Порошенко висловив вдячність американському Сенату за його «важливу роль у захисті суверенітету та територіальної цілісності України», зокрема за підтримку рішень про надання Україні летальної зброї та посилення санкційного тиску на Росію.
«Було скоординовано подальші кроки щодо посилення міжнародних зусиль для деокупації українського Криму та Донбасу. Глава держави привернув увагу до протиправної діяльності РФ в акваторії Азовського моря та Керченської протоки», — йдеться у повідомленні.
Також Порошенко обговорив з сенаторами «загрози енергетичній безпеці Європи», викликані будівництвом газопроводу «Північний потік-2».
«Президент України також висловив сподівання на підтримку сенаторами зусиль України, що спрямовані на офіційне визнання США Голодомору геноцидом українського народу», — додали у прес-службі.
Нагадаємо, Порошенко полетів до США для участі в церемонії прощання з сенатором Джоном Маккейном, який помер 25 серпня. В Адміністрації президента розповіли, що це — приватна поїздка глави держави, тож він летить рейсовим літаком.
Раніше США звинуватили РФ у дестабілізації України в Азовському морі.
Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі
16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148.
У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.
Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Росія припинить транзит газу через Україну, якщо запустить «Північний потік-2».
9 серпня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель заявив, що «Північний потік-2» — це виключно економічний проект.
16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.
Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.
12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.
Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.
Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.
Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.
31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.
Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.
23 липня заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит російського газу до ЄС через Україну та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2».
Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».
Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.
12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.
Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром
Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії. Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».
- Поділитися: