Суддя Томас Елліс, який розглядає справу екс-політтехнолога Дональда Трампа — Пола Манафорта — у суді штату Вірджинія, заявив, що отримував погрози.

Суддя Томас Елліс, який розглядає справу екс-політтехнолога Дональда Трампа — Пола Манафорта — у суді штату Вірджинія, заявив, що отримував погрози.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Видання зазначає, що Томас Елліс під час судового процесу запам'ятався гострими випадами у бік сторони обвинувачення.

Наприклад, він закликав прокурорів триматись фактів, які стосуються обвинувачень проти Манафорта і не відволікатись на його шикарний спосіб життя.

Він також заявляв, що обвинувачення взялося за Манафорта виключно з метою дістатись до президента США Трампа.

Суддя також докоряв прокурорам та стороні захисту за нібито «зневажливі щодо нього вирази обличчя», та в одному випадку сказав, що один з прокурорів розплакався.

«Я отримував критику та погрози», — заявив суддя.

Водночас він повідомив, що перебуває під охороною, але при цьому відмовився наводити подробиці погроз.

У відповідь за запит низки американських ЗМІ, суддя заявив, що не буде розголошувати імені присяжних у справі Манафорта, бо побоюється, що і вони можуть отримати погрози на свою адресу.

Зазначимо, присяжні зараз вирішують долю вироку у справі Манафорта.

Нагадаємо, під час судового засідання, захист  Манафорта  відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

15 серпня присяжні відправляться в дорадчу кімнату для винесення вироку. Рішення повинно бути одностайним.

Інша справа щодо Манафота буде розглядатись у суді Вашингтона у вересні 2018 року.

Раніше повідомлялось, що сторона обвинувачення завершила допит свідків у справі Манафорта. Відтак, упродовж 10 днів 27 свідків дали свідчення щодо ймовірних злочинів Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

Поділитись: