Рівненські медики для перестороги ізолювали жінку, яка повернулася з Китаю й поскаржилася на температуру і нежить.

Про це «Суспільному» повідомив керівник обласного лабораторного центру Роман Сафонов.

За його словами, жінка сама звернулась до лікарів, аби її перевірили на наявність коронавірусу.

«Наразі молода жінка себе почуває добре, жодних ознак захворювання — ані підозри на коронавірус, ані підозри на ГРВІ немає. Натомість у зв’язку з тим, що попередньо, за її словами, в неї був нежить і першіння в горлі, кашель, температура, лабораторією взято для досліджень поширених інфекцій ГРВІ та грипу. І робляться дослідження», — сказав Сафонов.

Зазначимо, що в Україні жодного випадку зараження коронавірусом не зафіксовано.

Однак президент Зеленський доручив створити оперативний штаб при Кабміні.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile