В Італії зафіксували два випадки зараження коронавірусом: країна припиняє польоти в Китай
В Італії зафіксували два випадки зараження новим китайським коронавірусом.
Про це повідомляє ANSA з посиланням на заяву прем'єр-міністра країни Джузеппе Конте.
Після виявлення інфекції в країні Конте оголосив про припинення авіасполучення з Китаєм.
За даними агентства, захворювання знайшли у туристів, які приїхали 23 січня в Мілан з Китаю. Обоє вони родом з китайського міста Ухань, яке стало епіцентром спалаху. Туристи перебували в Римі, коли відчули себе погано, їх госпіталізували співробітники швидкої допомоги.
Міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца зазначив, що факт появи випадків нового захворювання на території Італії є «цілком нормальним», з огляду на статистику.
«Ситуація серйозна, але не потрібно турбуватися, ситуація повністю під контролем», — додав міністр.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними у Китаї від коронавірусу померли понад 200 людей, майже 10 тисяч інфіковані.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: