Україна веде перемовини щодо закупівлі комплектів для виявлення смертельного коронавірусу. Отримати їх планують орієнтовно через тиждень.

 Про це на брифінгу 28 січня повідомив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

«Наразі ведуться перемовини щодо постачання в Україну певних наборів для виявлення та кількісного визначення РНК нового коронавірусу. І ми маємо надію, що наступного тижня, або через тиждень, ми вже зможемо отримати такі набори і проводити діагностику на національному рівні», — сказав Кузін.

За його словами, всього планують закупити 4 комплекти тестів. Кожен з них розрахований на 100 досліджень. На одну пробу використовуватимуть три дослідження, відтак комплектів вистачить на 120 осіб. 

Нагадаємо, у Львові госпіталізували юнака, який повернувся з навчання з Китаю. У нього кашель і нежить, тому рідні викликали швидку — перші аналізи свідчать про відсутність коронавірусу з Китаю, але спеціалісти проводитимуть остаточні дослідження.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile