Українських пацієнтів, у яких виникають симптоми, притаманні китайському коронавірусу, спершу перевіряють на грип та коронавірус, який існує в Україні. Якщо результати не підтверджуються, проводять додаткове обстеження у київських лабораторіях.

Про це в етері «Свобода слова» на ICTV розповів заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль.

«Якщо немає підтвердження діагнозу грип, то діагностують на коронавірус, який присутній в Україні, діагностичні системи наявні у лабораторних центрах у кожній області. У разі, якщо і ці результати будуть негативні, а людина почуває себе погано, зразки відправляють у Київ в одну з двох лабораторій, які називаються референс-лабораторії», — розповів він.

Заступник міністра уточнив, що ці лабораторії сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), і там проводять додаткові обстеження на всі наявні віруси.

«Якщо і тут буде негативний результат, зразок відправляється до Німеччини до лабораторії ВООЗ. Це може зайняти до 5 днів», — уточнив Коваль, додавши, що вже наприкінці цього тижня — початку наступного в Україні будуть доступні тест-системи, які скоротять термін діагностування.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile