З китайського ресурсу Douban, який є аналогом найбільшої бази даних про фільми IMDb, зник серіал «Чорнобиль». В соцмережах пов’язуть це зі спалахом коронавісу.

Першим про видалення сторінки про «Чорнобиль» заявив у Twitter журналіст South China Morning Post Джош Є.

Водночас The New York Times пише, що в коментарях під серіалом люди обговорювали поширення смертельного коронавірусу і дії китайської влади.  

Після цих повідомлень сценарист серіалу Крейґ Мейзін запитав у своїх підписників у Twitter, чи дійсно «Чорнобиль» видалили з сайту Douban. Частина з них підтвердила це, інші написали, що все ще можуть подивитися інформацію про картину.

Зазначимо, що у серіалі «Чорнобиль» події сюжету розгортаються після вибуху реактора на Чорнобильській атомній електростанції, однієї із найбільших техногенних катастроф в історії. Автори картини зображають, зокрема, дії радянської влади, яка не змогла впоратися з поширенням радіації, наслідками катастрофи та довгий час не повідомляла населення про загрозу.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: