За межами материкового Китаю зафіксували другу смерть від нового коронавірусу. 39-річний чоловік помер сьогодні, 4 лютого, в лікарні принцеси Маргарет в Гонконгу.

Про це повідомили лікарні Гонконгу, пише CNN.

Відомо, що 21 січня чоловік їздив швидкісним поїздом з Гонконгу до китайського міста Ухань і повернувся в місто з Чаншанана 23 січня. Він не відвідував медичні заклади Уханя, ринок риби та морепродуктів та не контактував з дикими тваринами протягом інкубаційного періоду.

Як ми повідомляли, першу смерть від вірусу за межами материкового Китаю зафіксували на Філіппінах. Ця жертва також їздила в Ухань до прибуття на Філіппіни.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, він коронавірусу померли 427 людини, кількість хворих перевищила 20 тисяч.
  • За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Сінгапурі, В'єтнамі, НепаліФранціїАвстралії, Малайзії, КанадіКамбоджіНімеччиніФінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • У Китаї кілька сотень людей, які раніше були інфіковані коронавірусом, вже виписали з лікарень після одужання.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: