У компанії Ахметова заявили, що не співпрацювали з Манафортом після 2005 року
Укомпанії українського олігарха Ріната Ахметова заявили, щонеспівпрацювали зекс—головою передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа таекс—радником Віктора Януковича Полом Манафортом після 2005року.
У компанії українського олігарха Ріната Ахметова заявили, що не співпрацювали з екс-головою передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радником Віктора Януковича Полом Манафортом після 2005 року.
Про це повідомила прес-секретарка Ріната Ахметова Катерина Остроушко у відповідь на запит журналіста Громадського.
«Робота SCM з Манафортом та його консалтинговою фірмою була завершена в 2005 році. Після цього періоду Манафорт ніякої співпраці з SCM не мав. Будь-яка робота, яку він виконав в Україні після вказаного періоду, носила політичний характер, і компанією SCM, акціонером якої є Рінат Ахметов, не оплачувалася» — йдеться у відповіді.
У компанії додали, що Ахметов не має стосунку до юридичних питань, як розглядають у США у справі Манафорта.
SCM (повна назва: Приватне акціонерне товариство «Систем Кепітал Менеджмент») — керівна компанія групи СКМ, найбільшої фінансово-промислової групи України. 100 % акцій СКМ належать українському бізнесмену Рінату Ахметову.
До Групи СКМ входять компанії «Метінвест» і «ДТЕК», «Перший Український Міжнародний Банк» і «Ренесанс-Капітал», АСКА, телекомунікаційна група Vega, Медіа Група «Україна» і видавничий холдинг «Сьогодні Мультимедіа» та інші.
Партнер Манафорта Рік Гейтс заявив про те, що Пінчук здійснював пожертву у сумі 150 тисяч доларів у фонд президента США Данальда Трампа. Саме цю пожертву у квітні почав розслідувати спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує ймовірне втручання Росії у президентські вибори США 2016 року.
Також Гейтс у суді заявив, що Пол Манафорт допомагав Порошенку під час передвиборної кампанії у 2014 році. За його словами, Манафорт асистував Порошенку, водночас коштів за це не отримував. В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.
Раніше Гейтс зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.
Також бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя
Наприкінці липня спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.
30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком.
Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.
Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком».
15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.
Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.
Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича
Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям
1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США. Він оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.