Світ

У 2012 році Манафорт заробив в Україні 31 млн доларів — ФБР

9 серпня, 2018 11:14
Світ/У 2012 році Манафорт заробив в Україні 31 млн доларів — ФБР
Зберегти
Вигляд
Екс-голова передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радник Віктора Януковича Пол Манафорт упродовж 2010-2014 років заробив в Україні понад 60 мільйонів доларів, з них 31 мільйон у 2012 році.

Екс-голова передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радник Віктора Януковича Пол Манафорт упродовж 2010-2014 років заробив в Україні понад 60 мільйонів доларів, з них 31 мільйон у 2012 році.

Про це заявив судовий бухгалтер ФБР Морган Магіонос під час засідання суду у справі про податкові злочини Манафорта, передає The Washington Post.

«2012-й був найбільш прибутковим роком Манафорта — українські політики заплатили йому 31 млн доларів. Водночас, у 2012 він витратив найбільше коштів — понад 9,2 млн доларів, переважно, на нерухомість», — розповів Магіонос.

Співробітник агентства з внутрішнього оподаткування США Майкл Велш під час судового засідання заявив, що Манафорт не сплачував податки за доходи, які отримав в Україні у 2010-2014 роках.

Він наголосив, що подані політтехнологом у ті роки податкові декларації, були неправдивими, оскільки в них Манафорт не вказав, що має рахунки за кордоном.

Партнер Манафорта Рік Гейтс заявив про те, що Пінчук здійснював пожертву у сумі 150 тисяч доларів у фонд президента США Данальда Трампа. Саме цю пожертву у квітні почав розслідувати спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує ймовірне втручання Росії у президентські вибори США 2016 року.

Також Гейтс у суді заявив, що Пол Манафорт допомагав Порошенку під час передвиборної кампанії у 2014 році. За його словами, Манафорт асистував Порошенку, водночас коштів за це не отримував. В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Раніше Гейтс зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.

Також бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Наприкінці липня спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком. 

Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун  повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.

Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком». 

15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?

30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі  втручання РФ у вибори США. Він оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Пов`язані новини