Передача нового коронавірусу між людьми відбувається лише повітряно-краплинним шляхом, і маска не дає абсолютного захисту.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я.

Зазначають, що використовувати маску слід у поєднанні з іншими засобами захисту, «щоб не створювати помилкового відчуття безпеки».

У МОЗ також розповіли, якою має бути захисна маска та як правильно її використовувати:

  • повинна покривати ніс і рот;
  • повинна щільно прилягати, без відступів по краях;
  • замінити маску слід щойно вона стала вологою;
  • не чіпати центральну частину маски руками;
  • не використовувати маску повторно.

Водночас у повідомленні наголошується, що людям з будь-якими респіраторними симптомами необхідно носити маску, щоб не поширювати інфекцію, а здоровим — уникати великих скупчень, особливо у закритих приміщеннях.

«Усім медичним працівникам необхідно носити звичайну маску під час роботи із пацієнтами з підозрою і використовувати респіратор рівня N95», — додали у МОЗ.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: