Науковці у Гонконгу вже розробили вакцину проти нового китайського коронавірусу, але щонайменше кілька місяців її будуть тестувати на тваринах, а ще рік піде на клінічні випробування.

Про це заявив глава кафедри інфекційних захворювань Гонконзького університету Єнь Квок Юнґ, повідомляє South China Morning Post.

Науковець не назвав точних термінів, протягом яких гонконзькі вчені випробовуватимуть вакцину.

«Якщо вакцина виявиться дієвою та безпечною після випробування на кількох тваринах, її випробовуватимуть у клінічних умовах на людях. У найшвидшому варіанті на це піде щонайменше рік», — пояснив учений.

Слід зазначити, що про розробку вакцин нещодавно повідомляли також материковий Китай і США.

Раніше лідерка Гонконгу заявила, що частково обмежить транспортне сполучення з материковим Китаєм, щоб стримати поширення смертельного коронавірусу.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile