Учений із Гонконгу заявив про розробку вакцини від коронавірусу. Але не все так просто
Науковці у Гонконгу вже розробили вакцину проти нового китайського коронавірусу, але щонайменше кілька місяців її будуть тестувати на тваринах, а ще рік піде на клінічні випробування.
Про це заявив глава кафедри інфекційних захворювань Гонконзького університету Єнь Квок Юнґ, повідомляє South China Morning Post.
Науковець не назвав точних термінів, протягом яких гонконзькі вчені випробовуватимуть вакцину.
«Якщо вакцина виявиться дієвою та безпечною після випробування на кількох тваринах, її випробовуватимуть у клінічних умовах на людях. У найшвидшому варіанті на це піде щонайменше рік», — пояснив учений.
Слід зазначити, що про розробку вакцин нещодавно повідомляли також материковий Китай і США.
Раніше лідерка Гонконгу заявила, що частково обмежить транспортне сполучення з материковим Китаєм, щоб стримати поширення смертельного коронавірусу.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, від нового коронавірусу в Китаї померли вже понад 100 людей, інфіковані 4,5 тисячі.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі та Німеччині. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: