Олігарх Рінат Ахметов не отримував від екс-глави передвиборного штабу Дональда Трампа — Пола Манафорта — інформації про вибори в США у 2016 році. Про це повідомила речниця Ахметова Катерина Остроушко. Також у прес-службі олігарха Сергія Льовочкіна спростували цю інформацію.

«Рінат Ахметов ніколи не робив запитів і не отримував ніяких даних опитувань, а також іншої інформації про вибори в США 2016 року від Пола Манафорта чи Костянтина Клімкіна. Будь-яка інформація про контакти між ним і Ахметовим у зв'язку з виборами в США 2016 року є брехнею і рішуче спростовується», — заявила Остроушко.

Вона нагадала, що робота групи «Сиситем кепитал менеджмет» Ріната Ахметова з Полом Манафортом і його консалтинговою фірмою була завершена ще в 2005 році.

«В цій ситуації інформація про якісь «борги» чи інші теперішні фінансові зобов'язання між Рінатом Ахметовим і Манафортом абсолютно не відповідає реальності», — зазначила прес-секретарка.

Також зазначимо, що у прес-службі Сергія Льовочкіна сказали, що він не отримував від Пола Манафорта інформацію про президентську кампанію в США і не має перед ним фінансових зобов'язань.

Телеканал CNN повідомив, що українські олігархи Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов ймовірно мали заплатити Полу Манафорту за інформацію соціологічних опитувань під час президентської кампанії 2016 року у США.

Нагадаємо, екс-глава передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та колишній радник Віктора Януковича Пол Манафорт отримував гроші за консультативні послуги з кіпрських рахунків мільярдера Ріната Ахметова, а також народних депутатів від «Опозиційного блоку» Сергія Льовочкіна та Бориса Колєснікова. Натомість у компанії українського олігарха Ріната Ахметова заявили, що не співпрацювали з екс-головою передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радником Віктора Януковича Полом Манафортом після 2005 року.

Нагадаємо, під час судового засідання, захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

15 серпня присяжні відправляться в дорадчу кімнату для винесення вироку. Рішення повинно бути одностайним.

Інша справа щодо Манафота буде розглядатись у суді Вашингтона у вересні 2018 року.

Раніше повідомлялось, що сторона обвинувачення завершила допит свідків у справі Манафорта. Відтак, упродовж 10 днів 27 свідків дали свідчення щодо ймовірних злочинів Манафорта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Пола Манафорта звинувачують за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

Манафорта звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

Раніше колишній партнер екс-голови передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що Манафорт допомагав Петру Порошенкові під час президентської кампанії 2014 року. Про це Гейтс заявив на судовому засідання у справі Манафорта.

В Адміністрації президента підтвердили, що команда Порошенка зустрічалася із Манафортом у 2014 році.

Гейтс також зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації. Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

Поділитись: