Facebook видалятиме фейкові та конспірологічні пости про китайський коронавірус
Компанія Facebook видалятиме фейкові, а також пов'язані з теоріями змови пости про китайський коронавірус з Facebook та Instagram.
Про це йдеться в блозі компанії.
Зазначається, що видалятимуть контент, який закликає перешкоджати лікуванню та дотриманню запобіжних заходів. Також видалятимуть інформацію про фейкові способи лікування від коронавірусу, наприклад, такі як пиття відбілювача.
Facebook видалятиме з Instagram хештеги, що теж поширюють дезінформацію про вірус.
Крім того, компанія надаватиме користувачам офіційну інформацію ВООЗ, коли ті шукатимуть щось про коронавірус у соцмережах.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними у Китаї від коронавірусу померли понад 200 людей, майже 10 тисяч інфіковані.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі, Німеччині, Фінляндії, Італії та Великій Британії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.