По всьому світу через коронавірус припиняють транспортне сполучення з Китаєм
По всьому світу уряди країн та окремі іноземні авіаперевізники припиняють транспортне сполучення з Китаєм через поширення коронавірусу, від якого лише в Китаї померли 132 людини та інфікувалися майже 6 тисяч.
Казахстан
В уряді країни вирішили скасувати з Китаєм автобусні, залізничні та авіаперевезення з 29 січня, 1 лютого та 3 лютого відповідно. Крім того, Казахстан припинить видавати візи громадянам Китаю.
Уряд країни відмовив Міжнародній Федерації тенісу про перенесення відбіркових матчів Кубка Федерації з міста Дунгуан у Китаї до Нур-Султана в Казахстані з 4 по 8 лютого, а також скасував проведення відбіркового чемпіонату Азії з водного поло з 12 по 16 лютого.
Станом на 29 січня у Казахстані не зареєстрували випадків інфікування китайським коронавірусом.
Велика Британія
Британська авіакомпанія British Airways повідомила, що припиняє рейси з та до Пекіна та Шанхая до 31 січня. До цього часу авіаперевізник має оцінити ситуацію. Рейси до Гонконгу залишаються незмінними.
Як пише Sky News, на сайті British Airways неможливо забронювати квитки до Шанхая та Пекіна до березня 2020 року. Також видання зазначає, що британців, які повернуться з Китаю, на два тижні відправлять на карантин.
Південна Корея та Індонезія
Південнокорейський лоукост Air Seoul та приватна авіакомпанія Індонезії Lion Air оголосили, що припиняють усі польоти в Китай через загрозу поширення коронавірусу, пише AP. У Південній Кореї вже зафіксували 4 випадки зараження коронавірусом.
Монголія та Киргизстан
У Монголії з 27 січня закрили усі пункти перетину кордону з Китаєм та до 2 березня призупинили заняття в університетах, школах і дитячих садках. У Киргизстані закрили наземний кордон із Китаєм, щоб завадити розповсюдженню вірусу. В обидвох країнах не зафіксували жодного випадку зараження.
Україна
Директор Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Андрій Скіпальський повідомив, що Україна з 3 лютого припинить пряме авіасполучення з Китаєм. В авіакомпанії МАУ зазначили, що 31 січня та 4 лютого за розкладом здійснять рейси лише з китайського міста Санья до Києва. Після чого до 24 лютого перевізник припиняє польоти до Китаю.
Ще одна українська авіакомпанія SkyUp, яка виконує чартерні рейси для туроператора JoinUp, повідомила, що планує повертати своїх туристів з китайського острова Хайнань рейсами 29 січня й 1 лютого. Також SkyUp скасовує авіарейси в Китай у зв'язку з коронавірусом.
В Україні не зафіксували жодного випадку зараження китайським коронавірусом.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, від нового коронавірусу в Китаї померли вже понад 100 людей, інфіковані майже 6 тисяч.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді, Камбоджі та Німеччині. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.