Посольство України в Китаї розглядає можливість евакуації українців із міст провінції Хубей, зокрема Уханю, яке є епіцентром поширення коронавірусу.

Про це повідомили у відомстві.

У посольстві зазначили, що вивчають різні варіанти надання допомоги українцям, які перебувають у провінції Хубей.

«Серед іншого вивчається й можливість їхньої евакуації, на випадок, що таке рішення буде прийняте керівництвом нашої держави», — йдеться у повідомленні.

Також у посольстві рекомендують українцям у Китаї за можливості виїхати з країни.

У МЗС України на запит hromadske повідомили, що у Китаї коронавірусом інфіковані 2762 людей, серед них немає українців.

Також у посольстві закликали українців утриматися від поїздок до міста Ухань та опублікували поради, як запобігти інфікуванню.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, закликали звертатися на «гарячі лінії» до посольства (+8613701230647), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України (+ 38 044 238 16 57).

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись: