Посольство України в Китаї рекомендує громадянам України утриматися від поїздок в місто Ухань, яке є епіцентром поширення смертельного коронавірусу.

Офіційне повідомлення розмістили на сайті посольства.

Там рекомендують українцям при плануванні подорожі до Китаю чи всередині країни уточнювати актуальну епідеміологічну ситуацію в регіоні відвідання.

Серед порад також:

  • вживати лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження та рибу; 
  • уникати контакту з тваринами (живими або мертвими), відвідування ринків із продажу м’яса, цирків, зоопарків, тваринницьких ферм тощо; 
  • не контактувати з людьми з ознаками респіраторних захворювань; 
  • використовувати спеціальні маски для захисту органів дихання; 
  • мити руки із засобами гігієни, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед їдою;
  • користуватись антисептичними засобами на спиртовій основі; 
  • при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ, мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу. 

Українців закликали відстежувати інформацію на сайтах посольства України в КНР та МЗС України, а також дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади. 

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, закликали звертатися на «гарячі лінії» до посольства (+8613701230647), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України (+ 38 044 238 16 57).

За інформацією hromadske, такі ж рекомендації розіслали українцям, які перебувають у Китаї. Також hromadske надіслало запит до МЗС України щодо можливої евакуації українських громадян з міста Ухань. Наразі відповіді немає.

Раніше США, Японія і Франція оголосили евакуацію своїх громадян з китайського міста Ухань, який є епіцентром поширення невідомого смертельного коронавірусу.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile