У Міністерстві закордонних справ України заявили, що українців наразі немає серед інфікованих коронавірусом у Китаї.

Про це повідомили в МЗС на запит hromadske.

«Станом на сьогодні, на консульському обліку Посольства України в КНР, а також Генеральних консульств України в Шанхаї та Гуанчжоу перебувають 592 громадянина України. Водночас, фактична кількість наших співвітчизників у Китаї може бути значно більшою», — йдеться у повідомленні.

За даними посольства України в Китаї, наразі кількість інфікованих у країні штамом коронавірусу 2019-nCoV зросла до 2762 людей. Громадян України серед інфікованих вірусом немає.

«Посольство України в КНР підтримує постійний зв’язок з українцями, які перебувають у місті Ухань та інших містах країни», — зазначили у відомстві.

Також посольство намагається сконтактувати з максимальною кількістю українців, які «перебувають на охопленій епідемією території».

На офіційній сторінці посольства України в Китаї написали, що розглядають можливість евакуації українців х провінції Хубей, якщо таке рішення ухвалить керівництво України.

Також 27 січня у посольстві закликали українців утриматися від поїздок до міста Ухань та опублікували поради, як запобігти інфікуванню.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, закликали звертатися на «гарячі лінії» до посольства (+8613701230647), або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України (+ 38 044 238 16 57).

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile