Українцям рекомендують виїхати з Китаю та утримуватися від поїздок туди через коронавірус

У зв’язку зі стрімким поширенням у Китаї нового коронавірусу громадянам, які перебувають на території Китаю, наполегливо рекомендують виїхати з КНР за першої ж можливості. Також консульство рекомендує громадянам України утримуватись від відвідування Китаю найближчим часом.

Про це йдеться у повідомленні генерального консульства України в Шанхаї.

«Водночас, у разі якщо за сімейними обставами, або іншими особистими причинами, Ви вирішили залишитися в КНР, просимо підтвердити факт Вашого перебування в КНР та повідомити консульську установу за електронною адресою: gc_cns@mfa.gov.ua, заповнивши форму на сайті», — додали у відомстві

Громадянам, які знаходяться в Китаї й не мають можливості чи бажання його залишити, рекомендуємо:

  • вживати лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження та рибу;
  • уникати контакту з тваринами (живими або мертвими), ринків із продажу м’яса, цирків, зоопарків, тваринницьких ферм тощо;
  • не контактувати з людьми з очевидними ознаками респіраторних захворювань;
  • для захисту органів дихання використовувати спеціальні маски;
  • мити руки з милом, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед прийомом їжі; користуватись антисептичними засобами на спиртовій основі;
  • при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ, мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу.

У випадку надзвичайної ситуації українцям рекомендують невідкладно телефонувати на «гарячу лінію» Генерального консульства: +86 13816318830.

Нагадаємо:

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у ​​всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у ​​26 країнах.