Вчені з Австралії у лабораторії відтворили коронавірус із Китаю: це може допомогти у лікуванні захворювання
Вченим з Австралії у лабораторії вдалося відтворити коронавірус із Китаю. Це може допомогти у лікуванні пневмонії, спричиненої цим типом коронавірусу.
Про це передає Reuters.
Зазначається, що вчені з Китаю, які також намагалися виростити вірус у лабораторії, поділилися з австралійськими колегами послідовністю геному вірусу.
Дослідники з Мельбурна заявили, що поділяться копією вірусу зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я та іншими лабораторіями по всьому світу.
«Наявність справжнього вірусу означає, що тепер ми можемо перевіряти всі методи лікування, а також порівнювати їхній вплив і специфіку», — сказав один із дослідників Джуліан Дрюс.
Копію вірусу в Австралії будуть використовувати для проведення тесту на антитіла, що дозволить виявити коронавірус у пацієнтів без симптомів, а також для розробки вакцини.
Раніше глава кафедри інфекційних захворювань Гонконзького університету Єнь Квок Юнґ повідомив, що тамтешні науковці вже розробили вакцину проти нового китайського коронавірусу. Але щонайменше кілька місяців її будуть тестувати на тваринах, а ще рік піде на клінічні випробування.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадити повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За останніми даними, від нового коронавірусу в Китаї померли вже понад 100 людей, інфіковані майже 6 тисяч.
- За межами Китаю зафіксовано десятки випадків зараження, зокрема в Таїланді, Японії, Південній Кореї, США, Сінгапурі, В'єтнамі, Непалі, Франції, Австралії, Малайзії, Канаді та Камбоджі. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з китайського Уханя.
- Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
Вчені відзначають схожість нового коронавірусу до іншого вірусу, який є збудником потенційно смертельно небезпечного тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС). Унаслідок спалаху цього захворювання у 2002-2003 роках загинули понад 700 людей у всьому світі. Тоді спалах почався у Китаї й загалом заразив понад 8000 людей у 26 країнах.
- Поділитися: